Saç Protezinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç Protezinin Bakımı Nasıl Yapılır?

11 Ekim 2017 0 Yazar: Lorem Ipsuma

Saç dökülmesi şikayeti yaşadığınızda, önünüzdeki bir sürü seçenek arasından saç protezi kullanmayı seçtiyseniz oldukça garanti ve kesin olan bir yolu seçmişsiniz demektir. Protez kullanmaya başladığınız ilk günden itibaren fark edeceğiniz gibi, kendi saçlarınızı aratmayacak doğal görüntüsü ve kolay bakım koşulları ile çok doğru bir tedavi yöntemine başvurmuşsunuz.
Tüm bunların yanında, saç ekimi gibi bilinen en yaygın yöntemleri deneseydiniz kesin bir memnuniyet garantiniz olmayacaktı. Canlılığını yitirmiş saç hücrelerinizi yeniden canlandırmak gibi amaçları olan saç ektirme işlemlerinin, bazı durumlarda kişilere kazancından ziyade kaybının olduğunu görüyoruz.
Saçlarınız bölge bölge ya da tamamıyla dökülmüş ise, hayalini kurduğunuz görüntüye kavuşmanız FUE ve PRP gibi canınızı acıtacak yöntemlerin yanında protez saç kullanımıyla en kısa yoldan mümkün oluyor. Saç protezi kullanmak istediğinizde kıl yapınıza ve size uygun renk tonlarına göre doğal ve sağlıklı görünen saçlara sahip olacaksınız.
Protez Saç Bakım Ürünleri Nereden Temin Ediliyor?
İster dökülmemiş kendi saçlarınız olsun, ister protez olarak kullandığınız ama kendinizinkiymiş gibi görünen saçlarınız. Tümüne uygulayacağınız bakımlar ve göstereceğiniz özen sayesinde genç ve dinamik görünüşünüzü muhafaza edebilirsiniz.
Saç protezi kullanmaya başladığınızda, kimse size kullanacağınız yılların garantisini veremez. Ancak herkesin iddia ettiği ve çok iyi bildiği bir şey vardır ki, saç protezini muhafaza etmek ömrünü kat be kat arttırır.
Saç protezlerinize göstereceğiniz en iyi bakım, her şeyden önce onları kötü etkilerden, kimyasallardan ve yüksek sıcaklıktan korumaktır. Sağlıklı ve doğal görünen saçlarınızın görüntüsünü olumsuz yönde değiştirmemek için onları bu tarz zararlı faktörlerden uzak tutmalısınız. Daha sonra, saçlarınızın temizliği ve periyodik bakımlarına özen göstermelisiniz. Bakımlarını yaparken protezlere özel geliştirilmiş saç şampuanları, serumları, saç kremleri ve spreyleri gibi saymakla bitmeyecek kadar yararlı ürün vardır. Ürünleri alırken, kalitesine güvenebileceğiniz saç protez merkezlerinden ya da güvenilir internet sitelerinden almanızı öneriyoruz. İsterseniz saç protezinizi yaptırdığınız kurumdan isterseniz de dışardan temin edebileceğiniz tüm solüsyonları ve bakım ürünlerini evde kendiniz uygulayabilirsiniz. Ancak daha uzun yıllar aynı kalitede kullanmanız için, 2 ile 5 hafta arasında periyodik olarak bir uzmana saç bakımı yaptırmanızı öneriyoruz.