Protez Saç Yaptırma Yöntemleri Nelerdir?

Protez Saç Yaptırma Yöntemleri Nelerdir?

11 Ekim 2017 1 Yazar: Lorem Ipsuma

Protez saç yaptırmak için pek çok yöntem bulunur. Fakat en sık yaptırılan yöntem ise protezin kafaya solüsyon yardımı ile yapıştırılmasıdır. Bu yöntemin pek çok avantajı vardır.
Solüsyon ile yaptırma yönteminin en büyük avantajı solüsyonun sürekli yenilebilir olmasıdır. Yani bu sayede çok daha uzun ömürlü olur. Bunun yanında diğer yöntemlere göre solüsyon ile yapıştırma yöntemi protez saç için oldukça dayanıklıdır. Dış etmenlerden kolay kolay etkilenmeyen bu yöntem sayesinde protez saçta oluşabilecek hasarlar çok daha geç sürede başlar. Her protezin bir ömrü vardır ve asla hiçbir protez ölene kadar dayanmaz. Bakımları yapılan ve dış etmenlerden iyi korunan protezler oldukça uzun ömürlü olmaktadır. Fakat bakımsız ve sürekli dış etmenler ile karşılaşan protezler oldukça kısa ömürlü olur.
Saç dökülmesi yaşayan kişilerin ortak duraklarından birisi olan protez saç ekimi, günümüzde pek çok saçları dökülmüş kişiye umut ışığı olmuştur. Protez saçın bu denli çok kullanılmasının bazı sebepleri vardır. Öncelikle en büyük sebebi kolay ulaşılabilir ve her saç tipine uygun olmasıdır. Bu sayede protez saç birçok insan tarafından kullanılabilir. Bir diğer sebep ise protez saçın oldukça uzun ömürlü olması ve bu ömrün giderek artmasıdır. Protez saç günümüzde kullanılan bakım solüsyonları ve yapışkan solüsyonlar ile birlikte oldukça kaliteli ve sağlam bir hal almıştır. Teknoloji sayesinde her geçen gün ilerleme yaşanan protez saçın şuan ki ömrü ise eski yıllara oranla 2 kat fazladır.
Eskiden bir protez saçın ortalama ömrü 1 – 2 yıl aralığındaydı. Ne kadar iyi bakılırsa bakılır bu ortalamayı asla geçemezdi. Günümüzde ise protez saç ortalama 2 – 4 yıl dayanabilmektedir. Bu süre her geçen yıl daha da artmaktadır.
Protez saç her insanın saç ve deri tipine uygun olarak üretilir. Bir tek çeşit olmadığı için istediğiniz protezler arasından seçim yapma hakkına sahipsiniz. Protez saç geri dönüşü olabilen bir yöntem olduğu için eğer beğenmezseniz istediğiniz zaman protez saçınızı çıkartılabilirsiniz. Protez saç çıkarttırmak, protez saç ektirmek kadar kolay bir işlemdir.