PROTEZ SAÇ SİPARİŞİ VERMEK MANTIKLI MI?

PROTEZ SAÇ SİPARİŞİ VERMEK MANTIKLI MI?

11 Ekim 2017 0 Yazar: Lorem Ipsuma

Protez saç saçsız olan bölgeye veya saç yoğunluğu az olan bölgeye kişinin özelliklerine göre kişiye özel olarak hazırlanan ve özel bir solüsyonla yapıştırılan hava alabilen kozmetik bir üründür.
Protez saç siparişi vermek mantıklı mıdır? Kişiye göre cevabı değişebilecek olan bu sorunun yanıtlanması biraz güç açıkçası.
Kişiye özel olarak hazırlanan ve tamamen duruşunuzu ve görünüşünüzü etkileyecek olan protez saçınızı bir merkezde size özel yapılan testlerin sonucuna göre alırsanız daha iyi sonuç alabileceğinizi düşünüyorum açıkçası. Çünkü internetten birebir uygun ürün bulamayabilirsiniz. Ki size bunun garantisi verilmez zaten. Siz sipariş girerken bunu kabul ederek girersiniz. Anlık hazırlanan veya elinde hazır olan ürünü size gönderecek olduklarından gönderecek olan firma bunun sorumluluğunu almayacaktır. Siz bunu göze alarak sipariş verebilirsiniz elbette. Bu risk internet üzerinden alınan her ürün için vardır, saç protezinde de olacaktır.
Saç protezini diş gibi düşünün. İnternet üzerinden diş alıp dişinize yapıştırıp kullanabilir misiniz? Elbette hayır. Çünkü oraya emanet gibi durur. Önce dişçiye gidersiniz. Orada öncelikle diş sağlığına bakılır eğer diş kurtarılabilecek durumda ise kurtarılır. Kurtarılamayacak durumda ise yerine yenisinin yapılması için ölçüsü alınır, diş eti veya altındaki diş hazır hale getirilir. Protez diş siparişi girilir ve laboratuvarlarda sizin ağız yapınıza ve bütçenize uygun diş yapılır. Üstelik bunun için birkaç kez provaya gidersiniz. Diş nasıl bizim için bu kadar mühimse tamamen görsellik olarak düşünülen saç da sizin için bu kadar önemle olmalıdır. Çünkü sadece görsel olarak düşünmemek lazım. Sağlıklı koşullarda üretilmeyen bir yerden sipariş verirseniz, saç derinizde kızarma ve kaşıntılara hatta alerjik reaksiyonlara bile sebebiyet verebilirsiniz.
Tüm bunları düşününce internet üzerinden veya telefonla sipariş vermenin her zaman daha riskli ama daha hızlı olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Bu tamamen sizin tercihiniz ve sorumluluğunuzda olan bir alışveriş olacaktır. Mantıklı mı kısmına gelince de sizin bu alışverişten ne beklediğinizle alakalı elbette. Risk alıp çok güzel sonuçlara da kavuşabilirsiniz. Tercih sizin.