Keller Protez Saç Yaptırabilir Mi?

Keller Protez Saç Yaptırabilir Mi?

11 Ekim 2017 0 Yazar: Lorem Ipsuma

Protez saç sadece 6 yaşından küçükler ve ileri derecede kronik rahatsızlığı olanlar hariç her yaştaki kişiler yaptırabilir. Bay, bayan, çocuk, yaşlı ve genç fark etmez. Her yaşta kişiler yaptırabileceği gibi saçı seyrelmiş veya komple kel olan kişiler içinde uygundur. Saçları seyrelmiş kişiler için uygun alt yapı ile protez saç yapılabileceği gibi komple kel olanlar içinde aynı işlem ile protez saç uygulaması yapılabilmektedir. Protez saç yaptırmayı düşünüyorsanız eğer bu saçlarınızın dış görünüşünden rahatsız oluyorsunuz demektir. Bu sebeple gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Dışarıdan protez saç olduğu anlaşılmamakla birlikte kullanımı ve bakımı da oldukça kolaydır. Saç dökülmesi veya komple kellik durumlarında her yaşta kişiler ve kişi fark etmeden her yaşta kişilere uyum dağlar ve uygulaması yapılabilir.
Protez Saç Çeşitleri Nelerdir?
Protez saç şekillerinde çeşitlilikler vardır. Yapışkan protez, genellikle kullanılan bir şekildir. Protezin altında çift taraflı yapıştırıcı bulunmaktadır. Böylelikle de kolaylıkla çıkarılabilir ve bakımı kolaylıkla yapılabilir. Ani hareket ve çekmelere dayanıklıdır. Banyo yapılabilir ve denize de girilebilir. Kişi protez saçı rahatlıkla çıkartabilir ve bakımını yaparak rahatlıkla geri takabilir.
Saçlara örülen protez, çevresindeki kıllar denk gelen saçlara örülerek tutturulur. Bu şekildeki protezi kişinin kendi sökerek bakımını yapamaz. Bu sebeple 4-6 haftada bir bakıma ihtiyaç duyar. Mandalla tutturulan protez, etrafındaki mandallar sayesinde çevredeki saçlara tutturulur. Kullanım olarak yapışkan protez ile aynıdır. Kişi kendisi kolaylıkla çıkartarak bakımını yapıp geri takabilir. Tek avantajı ise yapışkan kirliliği olmamasıdır.
Protez Saçın Avantajları Nelerdir?
Saç ekimi tercihine göre protez saç daha kullanışlı ve daha kolaydır. Bay, bayan fark etmeden her iki cinste de uyumluluk sağlar ve rahatlıkla kullanılabilir. Oldukça sık bir saç görünümüne sahiplik sağlar ve uzaktan kesinlikle protez saç olduğu anlaşılmaz. Aynı gün içerisinde uygulanabilir ve bir anda gür saçlara kavuşabilirsiniz. Genel olarak yaşamı etkilemez ve diğer saçlarla uyum sağlar. Terleme olduğu zaman diğer saçlarla uygulama sağladığı için görüntüde bir farklılık olmaz. Bakımı kolaydır ve eğer ki örülen protez değilse bakımını kişi kendisi de yapabilir. Kullanım rahatlığı ile kişiye özgüven sağlar. Protez saç ile duş alınabilir hatta denize bile girilebilir. Bu sebeple kullanımı ve bakımı rahat olduğu için çok fazla tercih edilmektedir.